niedziela, 30 kwiecień 2017 10:36

IX Tydzień Biblijny

Powiedz, czy posiadasz Ewangelię? Książka niewielka, a przecież to skarb, to źródło mądrości świętej, to drogowskaz do nieba, to krynica pociech Bożych. Lecz niestety - ten skarb tak często ukryty, źródło mądrości świętej nieznane, drogowskaz do nieba niewidzialny, krynica pociech Bożych zapomniana... czy dużo dziś dusz żyjących z Ewangelii? Ileż ich jest, które nawet nigdy Ewangelii nie przeczytały, które jej nigdy nie miały w ręku! Ileż tracą przez to, iluż pozbawiają się radości, światła, miłości!

Tak, jak niegdyś te święte niewiasty, które chodziły za Jezusem w czasie Jego podróży po palestyńskiej ziemi, tak i Ty - myślą, sercem, duszą przyłącz się do tych tłumów otaczających Jezusa, o których pisze Ewangelia. Razem z nimi słuchaj słów Jezusa, tych słów tak pełnych niebiańskiego światła, kojących cierpienie, uspokajających w troskach i niepokojach, podnoszących dusze do Boga. Razem z nimi wpatruj się w tę postać pełną Boskiego Majestatu, w to oblicze, na którym maluje się dobroć bezgraniczna, miłość najgłębsza, bezbrzeżna, bo Boska. Czytając Ewangelię, poznasz Jezusa, stanie Ci się On coraz bliższy; będziesz Go miała zawsze przy sobie - będzie Ci Przyjacielem w każdej chwili. (z artykuły św. m. Urszuli Czy posiadasz Ewangelię św.?, "Dzwonek św. Olafa", 1929, nr 4)

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce IX Tydzień Biblijny. Matka Urszula zachęcała młodzież do czytania Pisma Świętego - powyższe słowa, napisane 90 lat temu, są tego przykładem. Wówczas Pismo Święte było dostępne "tylko" w wersji pisanej. Obecnie mamy dużo więcej możliwości, żeby zapoznać się ze słowem Bożym. Może ono nam towarzyszyć w takiej "książce niewielkiej", ale możemy go także słuchać - dzięki Internetowi właściwie wszędzie. Podajemy tu kilka ciekawych propozycji:

o projekcie BIBLIA AUDIO - superprodukcja w wykonaniu polskich aktorów

o projekcie także na portalu DEON.pl 

BIBLIA AUDIO na Soundcloudzie

BIBLIA AUDIO na YouTubie

Biblia Tysiąclecia do czytania i do słuchania

Aplikacja "Słowo Boże" do telefonu czy tabletu

Czytany 1666 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 30 kwiecień 2017 11:21