środa, 26 kwiecień 2017 10:07

III Bieg św. Urszuli w Pniewach

Medale Medale

W dniu 17 kwietnia odbył się w Pniewach III Bieg św. Urszuli. Dzień biegu nie jest przypadkowy, bo właśnie w Poniedziałek Wielkanocny, dokładnie 152 lata temu, urodziła się święta Urszula. Od trzech lat, właśnie w Poniedziałek Wielkanocny, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie pod Pniewami organizowane są zawody sportowe...

Inicjatywę podejmują wspólnie: Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli św. Urszuli, Zespół Szkół Sióstr Urszulanek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach. Wśród konkurencji jest bieg przedszkolaka na 200 metrów, bieg dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz bieg główny na dystansie 5 i 10 kilometrów. Miłośnicy chodzenia z kijkami mogą się sprawdzić na pięciokilometrowej trasie nordic walking, a miłośnicy psów, już po raz drugi z rzędu, w biegu z czworonożnym, czyli dogtrekkingu.

Całej imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: drużyna szpiku propagowała krwiodawstwo, dzieci miały okazję ucharakteryzować swoją twarz na dowolną postać z bajki, otrzymać balon w kształcie zwierzaka czy przejechać się kolorową kolejką, a wolontariusze ze schroniska dla zwierząt zachęcali do adopcji psa oraz zbierali karmę dla swoich podopiecznych. Po raz pierwszy zorganizowano konkurencje: „Rozbiegane przedszkole” oraz „Rozbiegana rodzina”.

A po biegu czekał tradycyjny żurek świąteczny, który wzmocnił ponad 300 uczestników imprezy.

s. Monika

fotorelację można obejrzeć na stronie biegu

Czytany 1538 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 sierpień 2023 16:51