poniedziałek, 10 kwiecień 2017 09:58

Ekstremalną Drogą Krzyżową z Pniew do Lusowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) to przedsięwzięcie, w które wpisują się: wyzwanie, droga, zmaganie i spotkanie. W swym założeniu ma rozważanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej na 40 km szlaku w nocy, w milczeniu i samotności, aby doprowadzić do SPOTKANIA...

W piątek, 7 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Jana Chrzciciela w Pniewach, umocnione Bożym błogosławieństwem w grupie ok. 100 uczestników, wyruszyłyśmy (s. Agnieszka Derengowska i s. Anna Ratajczak) na jeden ze szlaków EDK, który prowadził nas trasą św. Jakuba do Lusowa (poprzez Jakubowo, Niewierz, Duszniki, Sędziny, Wierzeję, Grodziszczko, Brzozę, Ceradz Dolny, Ceradz Kościelny, Jankowice, Lusówko). I w tym momencie chciałoby się rzec, cytując słowa piosenki: „przeżyj to sam”. Nie da się bowiem w słowach ująć tego, co staje się udziałem tych, którzy podejmują to niełatwe, ale piękne wyzwanie. Obok bólu, nieodłącznej części Drogi Krzyżowej, poznawania swoich ograniczeń i ich przekraczania jest to przede wszystkim niezwykłe przeżycie duchowe, ale tego każdy musi doświadczyć sam.

Po przebyciu szlaku znaczonego krzyżem czekała na wszystkich pątników ciepła herbata i kawa oraz ciasto przygotowane przez parafian z Lusowa.

Ostatnim elementem naszej drogi była wspólna Eucharystia, gdzie w Ofiarę Chrystusa wpletliśmy nasze małe ofiary... trud drogi, ból nóg, nieprzespaną noc, niemoc swą..., za które otrzymaliśmy stokroć więcej...,  a za co Bogu niech będą dzięki.

s. Agnieszka Derengowska i s. Anna Ratajczak

Więcej o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Rozważania

Czytany 1756 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 kwiecień 2017 15:55