środa, 11 styczeń 2017 08:41

Kolędowanie Misyjne zacząć czas!!!

W tym roku po raz pierwszy nowo powstała grupa Eucharystycznego Ruchu Młodych w miejscowości Michorzewo z błogosławieństwem eucharystycznym wyruszyła w drogę misyjną, by wspomóc swoich rówieśników z Tajlandii. Dzieci z rodzicami i siostrami: Elizą Stolarczyk i Edytą Parchytą z zapałem, radością i śpiewem kolęd pukały do domów swoich sąsiadów. Mieszkańcy z życzliwością i wielką dobrocią przyjmowali nas i razem z nami cieszyli się dobrą bożonarodzeniową nowiną...

Odwiedziliśmy także znajdujący się w Michorzewie Ośrodek Neurorehabilitacyjny, gdzie przy śpiewie kolęd, recytacji przez dzieci wierszyków nie brakowało momentów wzruszenia na twarzach schorowanych i samotnych ludzi. Kolędowanie zakończyło się spotkaniem w salce parafialnej na ciepłej herbacie i ciastku, które przygotowały kolędnikom ich mamy. Dzieci z entuzjazmem wspominały chwile spotkań z ludźmi i pytały „Czy za rok też pójdziemy?” 

Wspólnota ERM-u w Michorzewie powstała pod koniec września minionego już roku 2016, w odpowiedzi na zaproszenie ks. Przemysława Danielczaka, proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny i Wszystkich Świętych. Spotkania z dziećmi odbywają się dwa razy w miesiącu i prowadzi je s. Edyta Parchyta. Grupa liczy 22 dzieci. Dzięki zaangażowaniu rodziców kilkoro dzieci dociera z sąsiednich miejscowości. Jak widać z powyższej relacji, działalność ruchu rozwija się i ufamy, że takich akcji nie tylko misyjnych będzie w naszej wspólnocie więcej, byśmy mogli jeszcze nie raz podzielić się tym, co razem możemy zdziałać.

s. Edyta Parchyta

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 2054 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:49