czwartek, 18 maj 2017 09:09

Konkurs piosenki religijnej "Święty to przyjaciel"

W sobotę, 13 maja 2017 roku, dziewczynki z „Zerówki” naszego przedszkola w Lublinie przy ul. Orlanda – Hania Lenard, Hania Gieroba, Madzia Gieroba, Gabrysia Król, Gabrysia Łazuka, Ala Glonek, Ania Gąsik, Helenka Jóźwik – wzięły udział w konkursie piosenki religijnej „Święty to przyjaciel” organizowanym przez parafię pw. św. Urszuli Ledóchowskiej i Zespół Szkół nr 7 w Lublinie. Celem konkursu była promocja kultury chrześcijańskiej oraz możliwość poznania spuścizny polskich świętych. W tym roku, w 100. rocznicę objawień fatimskich prezentowane utwory i sentencje świętych poświęcone były tematyce maryjnej...

Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały dwa utwory: „List do Boga” i „Pod Twoją obronę” oraz sentencję św. Urszuli o zawierzeniu się Matce Bożej. Ubrane w piękne błękitne spódniczki czysto i bezbłędnie zaśpiewały oba utwory. W drugim utworze Hania Lenard i Hania Gieroba śpiewały solo zwrotki, natomiast podczas refrenu chórek wykonał piękny taniec z niebieskimi szarfami. Mimo towarzyszącego stresu, tym większego, że nasza grupa przesłuchiwana była jako pierwsza, występ dziewcząt należy uważać za udany. Zajęły III miejsce w kategorii „Przedszkolaków” i wystąpiły w niedzielę, 14 maja 2017, w koncercie laureatów w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej po Mszy Świętej o godz. 12.00. Gratulujemy!

O konkursie można więcej poczytać na stronie Gość.pl

 

Czytany 1700 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 maj 2017 09:34