środa, 24 maj 2017 15:22

Przedszkole z Sokolnik Wielkich u świętej Urszuli w Pniewach

7 maja 2017, w niedzielne popołudnie, dzieci z naszego przedszkola w Sokolnikach Wielkich udały się ze swoimi rodzicami do Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach. Tam mogliśmy zatrzymać się na chwilę i spotkać ze świętą Patronką naszego przedszkola. Był to czas poznawania jej życia i pracy Zgromadzenia, a także czas osobistej modlitwy. Wielu rodziców było wzruszonych i wdzięcznych za ten wyjazd...

Zabraliśmy ze sobą uśmiech Świętej, która mówiła: „Dusza słoneczna jest sama przez się apostołką, bezwiednie apostołuje, prowadzi do Boga, bo mówi ludziom bez słów, tylko uśmiechem swym jasnym, że dobrze, bardzo dobrze Bogu służyć, że służyć Bogu to znaleźć szczęście i pokój, jakich świat dać nie może.” Ufamy, że święta Urszula z nieba czuwa nad nami i wyprasza nam u Boga potrzebne łaski i że kiedyś do niej wrócimy.

s. Barbara Milewska
Czytany 1846 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 maj 2017 15:39