piątek, 27 październik 2017 10:24

Przedszkolaki w bibliotece - przedszkole w Lublinie, ul. Orlanda

W dniu 12 października dzieci z grupy starszaków i zerówki wybrały się na zajęcia biblioteczne pt. „Ilustracja w książce” do Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”, gdzie mieści się Filia nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Lekcję prowadziły znane już dzieciom pani Olga i pani Ewa, które stworzyły miłą i przyjazną dzieciom atmosferę. Na początku dzieci miały za zadanie porównać ilustracje baśni J. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” wykonane przez wielu autorów...

Dzieci chętnie zabierały głos w dyskusji, wypowiadając się na temat przedstawionych ilustracji. Przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z postaciami różnych ilustratorów dziecięcej literatury. Następnie przedszkolaki w małych grupach rozwiązywały zagadki, dopasowując fragmenty utworów do ich tytułów oraz wskazać odpowiednią ilustrację do zaprezentowanego tekstu. Później pani Ewa przeczytała dzieciom fragment baśni pt. „Złoty koszyczek” Hanny Januszewskiej, a zadaniem milusińskich było, by w małych grupach stworzyć do usłyszanego tekstu własne ilustracje. Za wykonanie wszystkich zadań dzieci otrzymały cukierki, a panie bibliotekarki piękne, własnoręcznie przez dzieci wykonane laurki.

Warsztaty te były dla dzieci interesującym doświadczeniem. Dodatkowo nasze przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat zawodu, jaki wykonują osoby pracujące w bibliotece. Mamy nadzieję, że to spotkanie ośmieli i zachęci naszych podopiecznych, do wypożyczania książek i przyczyni się do rozwijania ich kompetencji czytelniczych.


Czytany 1635 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 październik 2017 10:29