poniedziałek, 13 luty 2017 19:48

Słupsk - Życzenia dla chorych z okazji Światowego Dnia Chorego 2017

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który pragnął uwrażliwić ludzi na potrzeby człowieka chorego i cierpiącego, ukazać sens cierpienia i dać rodzinom wsparcie i zrozumienie, popierać zaangażowanie wolontariatu. Z okazji Dnia Chorego dzieci z ERM pod kierunkiem s. Marianny wykonały w szkole, a także z rodzicami w domu 130 kartek z życzeniami. Chciały sprawić chorym radość, okazać pamięć, troskę i przyjaźń. Kierowały się wrażliwością serca i miłością, ponieważ każdy ma w rodzinie kogoś dotkniętego chorobą...

Pisząc życzenia: „Kochani Chorzy! O Was pamiętamy, do Matki Najświętszej i Pana Jezusa prośby swe składamy (…), pamiętajcie, że jesteście skarbami Kościoła, a w cierpieniu najbliżej Chrystusa”, uczniowie jednocześnie zapewniali o swojej modlitwie i bliskości.

Pięknie przygotowane kartki dzieci wręczyły chorym zebranym w świetlicy szpitala psychiatrycznego, a także częstowały ciasteczkami, które upiekły w szkole ze swą katechetką, panią Beatą. Spotkanie w świetlicy odbywało się w miłej atmosferze, wzajemnym poznaniu i wspólnie śpiewanych piosenkach. Terapeutka pokazała dzieciom pracownię oraz wyroby pacjentów. Na koniec była niespodzianka – dziewczynki otrzymały torebki uszyte przez podopiecznych szpitala… i zaproszenie do dalszych odwiedzin.

siostry ze Słupska

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 3538 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:40