poniedziałek, 20 luty 2017 09:27

Wydarzenia w Mińsku/ Białruś

Spotkanie 18 lutego 2017 Spotkanie 18 lutego 2017

W sobotę, 18 lutego razem z dziećmi z naszego przedszkola obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Babci i Dziadka. W świętowaniu wzięło udział około 100 osób, niektórzy z nich przyjechali z dość odległych miejsc Białorusi. Spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Pawła Fedorowicza MIC na temat istoty, ważności Biblii w życiu człowieka. Skąd taki temat? W tym roku przypada jubileusz 500-lecia wydania drukiem pierwszego dzieła w języku białoruskim – tłumaczenia Biblii dokonanego przez Franciszka Skarynę. Ksiądz Paweł zachęcił zebranych do głębszego poznawania Biblii jako żywego słowa Boga i przekazywania jej bogactwa swoim wnukom...

Drugą część spotkania wypełnił bardzo radosny koncert dzieci. A następnie poczęstunek i okazja, aby bliżej, bezpośrednio się poznać. Wśród rodziców i dziadków naszych dzieci są ludzie niewierzący czy też nieochrzczeni, poszukujący wiary, Boga. Tu mają szansę nawiązać kontakt z ludźmi wierzącymi, z księżmi, z siostrami zakonnymi. Wyrażali swoje zdziwienie i wdzięczność, że po raz pierwszy w życiu mogą porozmawiać z osobą duchowną. Wyjeżdżali pod wrażeniem gościnności i ciepła tego spotkania, z zapewnieniem, że za rok na pewno przyjadą.

Przygotowanie do jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie w naszej parafii rozpoczęło się od pierwszych dni Adwentu. Życie trojga dzieci: Franciszka, Hiacynty i Łucji zmieniło się po spotkaniu z „Piękną Panią”. Podczas Adwentu towarzyszyło nam pytanie: ”Gdzie jest moje drzewo przemiany?”, wzywające, by rozważyć, w jakich dziedzinach potrzebujemy nawrócenia. A w czasie Bożego Narodzenia w stajence maleńkiemu Jezusowi towarzyszyły dzieci z Fatimy. W dniu 26 stycznia przywitaliśmy w naszej parafii pielgrzymującą po diecezji figurę Matki Bożej Fatimskiej. Podczas modlitewnego czuwania dzieci i młodzież naszej parafii przedstawiły krótką scenkę o fatimskich objawieniach. W niedzielę 29 stycznia przybył ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz i zachęcił licznie zebranych wiernych, aby wsłuchiwać się w przesłanie Maryi i odpowiedzieć na nie. Głębokie i wzruszające było świadectwo Księdza Arcybiskupa o jego spotkaniu i rozmowie z s. Łucją. Wieczorem tego dnia pożegnaliśmy „Cudowną Panią”.

Czytany 1790 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 15:07