czwartek, 15 listopad 2018 11:09

„Do hymnu!” – Straż św. Urszuli oddaje cześć Bohaterom Niepodległej Polski!

„Biało-czerwono! Biało-czerwono! Kłębów dymów brak – Zastęp łódzkich przedszkolaków w dwuszeregu, marsz! Baczność! Spocznij! Do hymnu!” – tak rozpoczął się piątkowy apel, kiedy to w Przedszkolu Sióstr Urszulanek SJK, w obecności pani Emilii Karpickiej-Jadczak, strażaka z OSP, odbyła się uroczysta musztra dla Niepodległej...

Przedszkolacy każdej z pięciu grup – od najmłodszych po najstarszych – uczcili Niepodległość, odśpiewując najbardziej znane pieśni patriotyczne, ile w piersiach tchu, a biało-czerwone flagi powiewały w ich takt, trzymane z dumą przez każdego strażaka!

Starszacy, w imieniu wszystkich Przedszkolaków, złożyli wiązankę kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza przy Łódzkiej Archikatedrze. Zatrzymując się przy pomniku św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, prosili Go o wstawiennictwo u Dobrego Boga za każdego Polaka i każdą Polkę, by każdym dniem podejmowali wyzwanie budowania Ojczyzny, na miarę swoich sił i powierzonych im zadań. Przemaszerowali z pieśnią na ustach do Archikatedry, by dziękować Bogu Samemu za tych, którzy walczyli w imię wolności oraz za tych, którzy przez pokolenia budowali naszą tożsamość narodową.

– „Spocznij! Odmaszerować!” – i co teraz?! Jak to dobrze, że św. Urszula znalazła przepis na codzienność:

„Wszystkich zmienić można, wierzcie,
jest sto różnych możliwości.
Ale zmiany – te na lepsze –
zawsze rodzą się z Miłości!”

– Naszą polityką jest Miłość! –

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 1399 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:40