czwartek, 15 listopad 2018 11:05

„Moja Polska” – Świętowanie w Ożarowie

Świętowanie jubileuszu zaczęliśmy w naszym przedszkolu właściwie już w czerwcu: na zakończenie roku przygotowaliśmy przedstawienie o Polsce z motywami dawnego serialu „Pyza na polskich dróżkach”. Główna bohaterka Pyza wędrowała przez ważne dla Polaków miejsca, były ludowe tańce i pieśni oraz piękne wiersze...

Samą rocznicę 100-lecia niepodległości uczciliśmy oczywiście w listopadzie. Zorganizowaliśmy rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Polska”, a na jego rozstrzygnięcie zaprosiliśmy całe rodziny. Podczas spotkania dzieci przedstawiły krótki program artystyczny – wiersze i piosenki o Polsce, a rodzice śpiewali pieśni patriotyczne. W drugiej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród wszystkim uczestnikom. Nasze przedszkolne rodziny poprzynosiły wspaniałe, bardzo pomysłowe prace, z których powstała piękna wystawa o Polsce. Przy okazji ujawniły się talenty uczestników, a w realizacji pomysłów brali udział nie tylko rodzice z dziećmi, ale też niekiedy babcie i dziadkowie. Nasze spotkanie zakończyliśmy modlitwą i pieśnią „Boże coś Polskę”, a także niespodzianką: sernikiem w kolorach białym i czerwonym pieczonym przez nasze siostry.

Następnego dnia 15-osobowa grupa przedszkolaków wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Macierzyszu. Do Publicznego Przedszkola „Akademia pod Modrzewiem” przyjechali uczestnicy z dziewięciu okolicznych przedszkoli. Każda grupa przedstawiła swój program – po trzy utwory o tematyce patriotycznej. Było trochę poważnie i nastrojowo, a trochę wesoło i tanecznie. Nasze przedszkolaki zaśpiewały „Pierwszą kadrową”, „Polskie kwiaty” i „Historię Polski”. Otrzymaliśmy statuetkę, dyplom, książkę z polskimi legendami, kotyliony i kosz pełen słodkości. Dzieci zaprezentowały swoje muzyczne talenty i wróciły bardzo dumne i szczęśliwe.

s. Agnieszka Krupko

Więcej zdjęć w pokazie slajdów, w Galerii i na Google+
Czytany 1389 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 15:12