niedziela, 27 maj 2018 10:21

Jubileusz 30-lecia Chóru Promyków Słonecznych w Pniewach

W sobotę, 26 maja 2018, w Pniewach świętowałyśmy 30-lecie Chóru Promyków Słonecznych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 12.00, po której miał miejsce koncert jubileuszowy. Istnienie Chóru Promyki Słoneczne ściśle się wiąże z obecnością św. Urszuli tu w Pniewach – powstał bowiem z myślą o uroczystości sprowadzenia Jej relikwii z Rzymu do Pniew, która miała miejsce w 1989 roku. Rok wcześniej właśnie, wiosną 1988 roku, s. Daniela Jankowska założyła ten dziecięco-młodzieżowy chór, by uświetnił swoim śpiewem uroczystości powitalne…

Minęło już 30 lat, a chór Promyków Słonecznych nadal działa i rozsyła swoje radosne śpiewno-modlitewne promienie na koncertach czy występach w uroczystych wydarzeniach w Pniewach, w Polsce i co roku także za granicą.

Świętowanie odbywało się w słonecznej i radosnej atmosferze dnia, wśród licznych gości z miasta, byłych członków chóru i rodzin obecnych Promyków. Miłym akcentem koncertu były życzenia dla obecnych w kaplicy Mam, do których dzieci podchodziły z czerwoną różą i miłym słowem z okazji także wczoraj przypadającego Dnia Matki.

Poczęstunek na dziedzińcu domu macierzystego dawał możliwość do radosnego bycia razem i do powspominania wydarzeń z życia chóru.

Świętowanie jubileuszu 30-lecia Chóru Promyków Słonecznych zainaugurowało obchody Dni Patronki Miasta Pniewy, których uwieńczeniem będzie uroczystość św. Urszuli z odpustem w kaplicy Sanktuarium we wtorek, 29 maja 2018.

Szerszą relację z tego wydarzenia można znaleźć na stronie Sanktuarium św. Urszuli.Po więcej zdjęć w albumie Google Photos

Czytany 1574 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 11:31