czwartek, 21 czerwiec 2018 09:22

Święto Młodych w Łodzi „BIERZ-MÓW-A-NIE”

W związku ze zorganizowanym w Łodzi 15 czerwca 2018 Świętem Młodych do naszej wspólnoty zawitała grupa uczniów szkół gimnazjalnych oraz innych młodych, którzy w tym roku przystąpili do sakramentu bierzmowania. Celem święta i spotkania było, aby młodym ludziom dać możliwość zrealizowania ich głębokiego, ale ukrytego pragnienia dzielenia się dobrem poprzez wyjście do innych jako wolontariusze...

Stworzenie im możliwości i przestrzeni do działania miało również pokazać młodzieży, że Kościół potrzebuje ich sił, czasu i zaangażowania w konkretne dzieła.

W naszym domu przy ul. Obywatelskiej młodych wraz z Księdzem, s. Moniką Górską z Czerwonej, animatorami i opiekunami przywitała s. przełożona Małgorzata Nowakowska. Siostra Dorota Krakowiecka krótko przybliżyła postać św. Urszuli, po czym Siostra Przełożona przedstawiła „plan działania” oraz jego specyfikę: spotkanie z siostrami z infirmerii. Młodzi w parach mieli okazję spotkać się i porozmawiać z daną siostrą na piętrze chorych lub wyjść na spacer do ogrodu. Przy pożegnaniu młodzi dzielili się tym, co ich najbardziej poruszyło podczas tego wolontariatu. Najczęstszymi odpowiedziami była: radość, silna wiara i modlitwa.

Więcej o święcie - na stronie archidiecezji łódzkiej

Czytany 1359 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 09:29