wtorek, 31 lipiec 2018 19:33

Szare siostry ewangelizują na Przystanku Jezus

Na Przystanku Jezus jestem po raz pierwszy. Jest tutaj około pięciuset osób. Przez trzy dni przygotowujemy się do pójścia na ewangelizację do uczestników Przystanku Woodstock. Pierwszą przeprawę miałam już podczas podróży, kiedy jechałam na Przystanek po zakończeniu rekolekcji ignacjańskich...

Pociąg był pełen młodzieży już w „odpowiednim” stanie, młodzieży jadącej na Woodstock. Młodzi są zbuntowani, pokazują swoją inność, pragną wolności, jednak szukają też miłości, akceptacji, Pana Boga, więc są wśród nich też osoby otwarte, otwarte na mówienie o sobie, na słuchanie o Panu Bogu, są ciekawi życia zakonnego, na czym ono polega, więc zadają dużo pytań i rzeczywiście słuchają z wielką uwagą.

Przez te trzy dni były prowadzone rekolekcje, którym przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Temat brzmiał „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.

Przesłaniem, główną myślą przewodnią jest to, że nie wolno religii sprowadzać do systemu zasad, nakazów moralności, tylko trzeba pokazać, że naszą religią jest miłość i doświadczając miłości Pana Boga, mamy się przede wszystkim dzielić doświadczeniem spotkania z Bogiem żywym, z Bogiem, który jest miłością, i prowadzić ludzi do spotkania. Dzisiaj odbywały się warsztaty, które prowadził Krzysztof Najdowski dla ewangelizatorów. Mówił dużo o zmianie, że w życiu często doświadczamy poczucia braku sensu, to znaczy, że poszukujemy czy pragniemy zmiany, że my jako ewangelizatorzy, jako ludzie wartości możemy być tymi, którzy inspirują innych do zmiany, którzy przez własne świadectwo życia z Bogiem i w Bogu mogą dzielić się spotkaniem z Miłością i być inspiracją do odkrycia sensu życia z Bogiem.

Na koniec naszych rekolekcji będzie korowód. To będzie też taka pierwsza akcja wyjścia z Przystanku Jezus. Przejdziemy po całym placu pod scenę, gdzie będą koncerty Woodstocku, i mimo że Woodstock zaczyna się od środy, to już od kilku dni zjeżdża się coraz więcej ludzi, rozbijają swoje namioty i zaglądają też do nas…

s. Monika Sztamborska

(tekst spisany z ustnej relacji)Więcej o rekolekcjach dla ewangelizatorów


Abp Grzegorz Ryś na Przystanku Jezus

Czytany 2129 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 15:19