sobota, 07 kwiecień 2018 20:17

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, święto Zgromadzenia

Mała figura Matki Bożej w Merentähti Mała figura Matki Bożej w Merentähti

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym roku przesunięta z 25 marca na 9 kwietnia, jest świętem naszego Zgromadzenia, ponieważ właśnie w tajemnicy Zwiastowania szczególnie czcimy Matkę Bożą. W naszych Konstytucjach jest napisane: „Zgromadzenie pragnie realizować swą misję pod kierunkiem i macierzyńską opieką Tej, którą czci jako Gwiazdę Morza. Słowa Maryi: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa» – są hasłem Zgromadzenia”.

Z Medytacji św. Urszuli o Matce Bożej: Matko łaski Bożej! Tyś pełna łaski – tak przemówił do Maryi anioł Gabriel w chwili Zwiastowania. Łaska to największy dar, jaki Bóg duszy dać może, a Tej, która miała stać się Matką Bożą, Bóg udziela całej pełni swych darów. Jak wielka, święta, piękna jest Maryja! Łaska Boża, pełnia łask wynosi Ją ponad wszystkich aniołów i świętych, czyni Ją Królową nieba i ziemi, świętą, nieskalaną.

Podnoszę oczy ku Tobie, o Królowo moja, cieszę się Twoją wielkością, świętością, i o jedno proszę, bym tak jak Ty, z gorliwością i dobrą wolą mogła łask Bożych używać. Matko, Tyś pełna łaski, więc ja, biedna, nędzna, do Ciebie się uciekam, bo mi łaski Bożej tak bardzo potrzeba. Bez niej źle mi na świecie, bom wtedy daleka od Boga, a pragnę coraz bardziej do Niego się zbliżać. Módl się za mną, o Matko, wypraszaj coraz więcej łaski, która jest mi potrzebniejsza niż wszystkie skarby tego świata. O Matko, uproś, bym nigdy przez grzech tego daru nie utraciła. (V-25)

Święta Urszula poświęciła Matce Bożej i szczególnemu nabożeństwu urszulanek SJK do Niej jedną z próśb w swoim Testamencie. Zachęcamy do wysłuchania...Więcej o duchowości urszulanek SJK


Czytany 1322 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 kwiecień 2018 15:05