poniedziałek, 16 kwiecień 2018 14:44

Zwiastowanie na Poczekajce

9 kwietnia, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Żeńskim Domu Studenckim KUL na Poczekajce w Lublinie ponad 40 młodych ludzi złożyło uroczyste przyrzeczenie podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego zagładą...

W naszych domach ta uroczystość wpisała się w długą tradycję organizowania kilkudniowych obchodów Dni Świętości Życia. Jej istotą jest osobiste modlitewne wstawiennictwo do Jezusa o pomoc w uratowaniu jednego konkretnego dziecka, Bogu wiadomego, któremu grozi aborcja. Łączy się z tą modlitwą także prośba o przemianę serca jego rodziców. 

W dniu przed uroczystością po każdej Eucharystii jedna z mieszkanek dawała świadectwo i zachęcała obecnych do podjęcia duchowej adopcji. Wieczorem zaś obejrzeliśmy film October baby, po którym podjęliśmy wspólną dyskusję na poruszone w nim tematy i zakończyliśmy wspólną modlitwą. W dniu uroczystości po modlitwie różańcowej w intencji dzieci nienarodzonych, ich rodziców i osób, które bezpośrednio lub pośrednio dopuściły się aborcji, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której około 50 osób: studentek, studentów oraz naszych sióstr złożyło uroczyste przyrzeczenie. Po Mszy Świętej zebrani w kaplicy udali się do Piwnic pod Aniołami na wspaniałą agape.
Czytany 1341 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2018 14:47