sobota, 24 luty 2018 15:18

Wprowadzenie w Wielki Post w przedszkolu w Lublinie, ul. Orlanda

Lublin, ul. Orlanda Lublin, ul. Orlanda
W sobotnie przedpołudnie rodzice i personel naszego przedszkola brali udział w spotkaniu wprowadzającym w Wielki Post. Temat brzmiał: „Tajemnica Krzyża”. Spotkanie odbyło się w kaplicy naszego domu, a prowadził je ks. Paweł Tomaszewski. Na początek wszyscy wysłuchali konferencji o krzyżu...

W sobotnie przedpołudnie rodzice i personel naszego przedszkola brali udział w spotkaniu wprowadzającym w Wielki Post. Temat brzmiał: „Tajemnica Krzyża”. Spotkanie odbyło się w kaplicy naszego domu, a prowadził je ks. Paweł Tomaszewski. Na początek wszyscy wysłuchali konferencji o krzyżu. Ksiądz Paweł zwrócił uwagę na to, że krzyż jest znakiem nie tylko cierpienia, ale i nawrócenia, zbawienia, nadziei. Podkreślił, że możemy ocalić naszą wiarę pochylając się nad tajemnicą krzyża. Następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie Gorzkich żali nastąpiła adoracja krzyża połączona z rozważaniami i pieśniami o krzyżu. Mamy nadzieję, że spotkanie i wspólna modlitwa skłoniły serca wszystkich uczestników do refleksji i przemyśleń. „Cierpienie prowadzi do tego, by wiele w swoim życiu zrozumieć, by doprowadzić do zbawienia, do chwały wiecznej”.
Czytany 1331 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 luty 2018 15:28