czwartek, 01 luty 2018 15:23

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Kochajcie się, Skarby moje, żyjcie w jedności i zgodzie.
W jedności siła! Obyście wszystkie razem utworzyły jedną bryłę,
tak jak zamarznięte krople wody tworzą potężną górę.
Moje Dzieci drogie, razem, razem – oto Wasze hasło.
św. Urszula Ledóchowska

Powyższy cytat z listu św. Urszuli do sióstr wprowadza nas w tematykę poruszoną przez bp. Jacka Kicińskiego, Przewodniczącego Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, w liście wystosowanym z okazji tegorocznego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Biskup podkreśla trzy elementy życia konsekrowanego, które są dla nas drogowskazem na drodze wiary: miłość, wierność i jedność.

Miłość:
Życie zakonne zrodziło się z miłości Bożej i do miłości zostało powołane. Jego miejsce w Kościele i świecie dobrze odczytała św. Teresa od Dzieciątka Jezus, karmelitanka bosa, która po długich poszukiwaniach sensu swojego powołania, zawołała: «w sercu Kościoła, mej matki będę miłością»(…)
Wierność
Życie osób konsekrowanych jest „integralną częścią życia Kościoła, stanowi bowiem dla niego cenny bodziec do coraz większej wierności Ewangelii” (VC 3). Fundamentem postawy wierności jest osobowa więź z Bogiem, która rodzi wierność wobec drugiego człowieka i własnego powołania. (…)
Jedność
Wierna miłość staje się matką i szkołą jedności. Doświadczenie miłości Boga prowadzi w konsekwencji do miłości i służby wobec każdego człowieka. Jezus powiedział do swoich uczniów: «przykazanie nowe daję wam byście się wzajemnie miłowali, jak ja was umiłowałem». W ten sposób tworzy się wspólnota i w ten sposób powstaje rodzina. (…)

Dziękujemy za modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia. Dziękujemy za wszelkie otrzymane łaski, za gesty życzliwości i za wsparcie naszej szarourszulańskiej działalności, także misyjnej. W tym dniu szczególnie prosimy Wszystkich o włączenie się w intensywną modlitwę o nowe powołania, aby nie brakowało robotników w winnicy Pana

Zachęcamy do lektury całego listu.Wspomnienia z sierpnia 2017 roku...
Czytany 2455 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 luty 2018 15:08