piątek, 18 styczeń 2019 11:00

Grupa z Ukrainy na Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé w Madrycie

Czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Bukowiny i Podola na Ukrainie razem z s. Ireną Gubar i s. Anną Kowal-Tracz wzięła udział w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé w Madrycie. W tym roku to spotkanie było pod wezwaniem: „Nie zapominajmy o gościnności!”...

Organizatorzy Spotkania proponowali zastanawiać się nad tym, że to Bóg jest pierwszym źródłem gościnności, gdyż przyjmuje nas bezwarunkowo. Ale Pan Bóg oczekuje na naszą gościnność, przede wszystkim dla Niego samego. W prostej modlitwie dajemy Mu dostęp do naszych serc. Potem mamy przyjąć siebie takimi, jacy jesteśmy z naszymi talentami i ograniczeniami. To pomoże nam praktykować szczodrą gościnność – przyjmować innych takimi, jacy są, a nie takimi, jakbyśmy chcieli, żeby byli. Modlitwy w parafiach, spotkania w małych międzynarodowych grupach, seminaria na różne tematy, wspólne wieczorne modlitwy, a także doświadczenie gościnności mieszkańców Madrytu mieli pomóc zagłębić się w proponowany temat.

Długa droga do Madrytu ( prawie trzy doby) połączyła uczestników pielgrzymki i nieświadomie wprowadzała w temat tej pielgrzymki zaufania, pomagała zobaczyć siebie w prawdzie, uczyła otwierać się jeden na drugiego, łączyła w modlitwie, śpiewaniu kolęd, we wspólnym przeżywaniu niewygód i trudności. Ten czas ubogacony był odkrywaniem kulturowego bogactwa krajów, przez które prowadziła nas droga. Szczególnym przeżyciem było uczestnictwo we Mszy Świętej w Bazylice św. Marka w Wenecji, jak również w miejscu naznaczonym obecnością Matki Bożej w Lourdes. Miłą niespodzianką była możliwość zaśpiewania ukraińskich kolęd w Bazylice Notre-Dame de Fourvière w Lyonie.

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas, który był bogaty w Jego szczególne łaski i miłosierdzie, i prosimy Pana, by błogosławił wszystkim, dzięki którym mogła odbyć się ta pielgrzymka, i wszystkim spotkanym po drodze ludziom.

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 1190 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:33