poniedziałek, 18 listopad 2019 14:45

Obchody Święta Niepodległości

W przedszkolu w Sokolnikach Wielkich

11 listopada 1918 roku był szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Upamiętniając tamto wydarzenie, dzieci z grupy starszaków i zerówki z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich przygotowały krótkie przedstawienie...

Już w czwartek 7 listopada, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, dzieci wystąpiły dla zaproszonych gości z Przedszkola „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu oraz oddziałów przedszkolnych z Bytynia i Gaju Wielkiego. Przybyłe do kaplicy przedszkolaki wraz z paniami były pod wrażeniem pięknego i wzruszającego występu. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w quizie o Polsce.

Z kolei 11 listopada w Święto Niepodległości przedszkolaki wystąpiły przed Mszą św. dla swoich rodziców, dziadków oraz sokolnickiej społeczności. W ten sposób uczciły pamięć tych wszystkich, którzy walczyli o Niepodległą, a zarazem dały świadectwo dumy z tego, że są Polakami.

Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami, a łzy wzruszenia w oczach wielu mogą świadczyć, że na długo zostanie w ich pamięci.

tekst: Iwona Słomianowska-Mańka
zdjęcia: Joanna Schulz, Sławomira Tyrchan

Czytany 1171 razy