piątek, 18 październik 2019 15:06

Spotkanie z Urszulankami Unii Rzymskiej w Kamieńcu Podolskim

W dniach 12-14 października br. w naszym domu w Kamieńcu Podolskim odbyło się spotkanie z siostrami urszulankami Unii Rzymskiej. Od dawna pragnęłyśmy spotkać się wszystkie razem, ale dopiero w tym roku zostało to zrealizowane. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej żyją na Ukrainie w czterech wspólnotach, sióstr jest trzynaście. Wszystkim udało się przyjechać. Nas było na spotkaniu jedenaście, gdyż z Dnipro przyjechała tylko s. Anna Socka, a z powodu choroby nie uczestniczyły w spotkaniu siostry: Helena i Julia z Żowtnewe...

Spotkanie rozpoczęło się wspólną kolacją wieczorem w sobotę, a po niej poszłyśmy na spacer po Kamieńcu. W niedzielę, po wspólnych modlitwach i śniadaniu, uczestniczyłyśmy we Mszy św. w katedrze. Po obiedzie o 15.00, po koronce do Bożego Miłosierdzia, ks. Jarosław Girzycki, chrystusowiec, wygłosił konferencję o ślubie czystości. Po niej była wspólna adoracja Przenajświętszego Sakramentu. Po kolacji poszłyśmy na modlitwę różańcową przed budynek Komitetu Wykonawczego miasta. Od dwóch lat, w 13. dniu każdego miesiąca, zbieramy się tam o godz. 19.00 z naszymi parafianami i wiernymi Kościoła greckokatolickiego na modlitwę różańcową w intencjach pokoju na Ukrainie. Po powrocie do domu był pogodny wieczór, podczas którego obejrzałyśmy film o naszej Matce Założycielce zrealizowany z okazji jej kanonizacji.

W poniedziałek po wspólnych modlitwach i śniadaniu miałyśmy w naszej kaplicy następną konferencję ks. Jarosława, tym razem o posłuszeństwie, po niej Mszę św., a po obiedzie siostry pojechały do swoich wspólnot.

Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej i radosnej atmosferze, było to piękne i ubogacające doświadczenie. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej opowiadały o swoich tradycjach, my też dzieliłyśmy się swoimi. Wszystkie siostry były bardzo zadowolone i wdzięczne za to bycie razem.

s. Natalia Czerkis


Czytany 1289 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 październik 2019 15:17