poniedziałek, 14 październik 2019 09:12

Z życia przedszkola w Sokolnikach

Przedszkolaki w Goraju

W czwartek, 3 października 2019 roku, dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. Św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich udały się do Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju – Zamku, w którym niegdyś mieszkał hrabia Wilhelm von Hochberg. Przewodnik, pan Leszek Jessa, na rozgrzewkę oprowadził średniaki, starszaki oraz zerówkę po wystawach mieszczących się w zabytkowej masztalarni...

Zwiedzanie atrakcyjnej wystawy historycznej oraz innowacyjnej ekspozycji przyrodniczej wywołało moc wrażeń i emocji oraz wzbudziło podziw i zachwyt dzieci. Pomimo pochmurnego dnia przedszkolaki z wielką ochotą wędrowały dalej mokrymi alejkami lasu. Pan Leszek wskazywał ciekawe miejsca: wiekowe dęby, buki, mrowiska, budki lęgowe. I tak spacerując ścieżką edukacyjną, wszyscy dotarli do ,,dzikiej zagrody”, w której mieszka liczna rodzina dzików. Zwierzęta te sympatyczne, przyzwyczajone do ludzi, chrumkając przyjaźnie nastawiały ryjki w oczekiwaniu na smakołyki. Dzieci częstowały je – zabranymi z domu – marchewkami oraz kukurydzą. Na zakończenie wyprawy wszyscy ogrzali się przy ognisku i z wielkim apetytem zjedli pieczone kiełbaski.

Przedszkolaki wróciły ze „Szwajcarii Czarnkowskiej” zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia oraz wiedzę o lesie, leśnictwie i środowisku przyrodniczym. Bardzo dziękujemy panu Leszkowi za poświęcony czas oraz przekazanie cennych informacji z życia lasu. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tak wspaniałych miejsc edukacyjnych.

zdjęcia
w albumie Google Photos

Wizyta policjantki w przedszkolu

9.10.2019 roku najważniejszym wydarzeniem dla przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich była wizyta policjantki p. asp. Iwony Mikołajczak. Pani Iwona w bardzo ciekawy i precyzyjny sposób zapoznała dzieci ze swoim zawodem. Opowiedziała o pracy policjantów różnych wydziałów, a w szczególności Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Dzieci miały okazję zaznajomić się z atrybutami policjanta: mundurem, kajdankami, tonfą oraz poznać etapy prowadzenia śledztwa policyjnego. Niewątpliwie największą atrakcją dla przedszkolaków było poszukiwanie odcisków palców z użyciem proszku daktyloskopijnego, który wprowadził element magii do spotkania. Dzieci dowiedziały się, że każdy posiada unikatowy odcisk palca, dzięki któremu można odszukać sprawcę przestępstwa. Na zakończenie pani aspirant przeczytała opowiadanie o dzielnym policjancie Radku, bohaterze książki pt. „Radiowóz”, oraz obdarowała wszystkich odblaskami, przypominając o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i podróżowania samochodem.

Przedszkolaki z radością dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą związaną z zawodem gościa oraz zadawały wiele pytań.

Serdecznie dziękujemy pani asp. Iwonie Mikołajczak za wprowadzenie w tajniki pracy policjanta i za mile spędzony czas.

zdjęcia w albumie Google Photos

autorka artykułów: Sławomira Tyrchan


Czytany 1553 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 październik 2019 09:18