piątek, 27 wrzesień 2019 09:18

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszych przedszkolach

Piknik na rozpoczęcie roku w przedszkolu w Ożarowie

W niedzielę 22 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Wzięliśmy udział w parafialnej Mszy Świętej sprawowanej w intencji dzieci naszego przedszkola i ich rodziców, a następnie spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie odbyło się pasowanie na przedszkolaka, średniaka i starszaka. Dzieci i rodzice złożyli swoje przyrzeczenia, a siostra Monika dotknęła wielkim ołówkiem ramienia każdego przedszkolaka. Dzieci były bardzo przejęte, oczywiście najbardziej maluszki, które uczestniczyły w takim spotkaniu po raz pierwszy...

Po pasowaniu otrzymały drobne upominki. Po krótkiej przerwie na posiłek (pyszna pomidorówka i kiełbaski) zaczęła się wspólna zabawa. Były konkursy dla małych i dużych, żonglowanie piłeczkami, współpraca w zespołach – wspólne budowanie wieży, „jajko w labiryncie”, przerzucanie piłeczek na stronę przeciwnika, wyścigi ślimaków i żółwi, jak również wesołe tańce. Wielką atrakcją było pojawienie się wielkiego pluszowego niedźwiedzia, który tańczył razem z nami. Miś chętnie pozował też do zdjęć, a że był bardzo fotogeniczny, został uwieczniony na pamiątkę na wielu fotografiach. Nasz piknik zakończyliśmy modlitwą – tańcem, wspólnie dziękując Panu Bogu za piękną pogodę i wspaniałą zabawę.

s. Agnieszka Krupko

zdjęcia
w albumie Google Photos

Przedszkole w Lublinie/ ul. Orlanda
14 września o godzinie 10.00 w kaplicy znajdującej się przy naszym przedszkolu rodzice wraz z dziećmi i całym personelem zebrali się na uroczystej Mszy św. inaugurującej nowy rok przedszkolny 2019/2020. Msza św. była odprawiana podczas pięknego święta, jakim jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas kazania ksiądz zwrócił szczególnie uwagę na krzyże znajdujące się od zawsze w naszej kaplicy, a także te znajdujące się na plakatach, które przygotowały dzieci z obu grup z okazji akcji „Polska pod Krzyżem”. Dzieci bardzo chętnie włączały się w przygotowane zadania oraz modlitwę i piękny śpiew. Podczas Eucharystii wszyscy wspólnie modlili się o Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski na cały rok przedszkolny.

Po zakończonej Mszy św. rodzice Maluchów wraz z dziećmi udali się na dużą salę, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne. Rodzice mieli okazje, aby lepiej się poznać i wspólnie z dziećmi pobawić się przy różnych piosenkach oraz wziąć udział w konkurencjach. Całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera radości i otwartości.

Justyna Marcinkowska

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 1284 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2019 09:25