czwartek, 05 grudzień 2019 10:28

Spotkanie ze strażakami - w przedszkolu w Sokolnikach

26 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z OSP Kaźmierz. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Strażacy w interesujący sposób zaprezentowali naszym przedszkolakom mundur, specjalne ubranie i sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci z wielką radością przymierzały ubiór strażaka, aby poczuć się nim choć na chwilę...
Dzieci dowiedziały się, że zadaniem strażaków jest gaszenie pożarów, pomoc podczas wypadków samochodowych, a także interwencja związana z usuwaniem gniazd pszczół. Utrwaliliśmy numer alarmowy do straży pożarnej oraz numer alarmowy 112. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci aktywnie uczestniczyły podczas spotkania, chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczenia z bliska wozu strażackiego i sprzętu znajdującego się w nim. W starszej grupie odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej. Po prezentacji chętne dzieci ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Serdecznie dziękujemy Panom za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

Joanna Schulz
Czytany 1066 razy