czwartek, 12 grudzień 2019 09:26

Święty Mikołaj w naszych przedszkolach

Lublin - przedszkole przy ul. Orlanda

6 grudnia był bardzo radosnym dniem, ponieważ nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Już od rana na dzieci czekały małe upominki – lizaki i czekoladki porozwieszane po całym przedszkolu, a nawet cukiereczki w bucikach. Wchodząc do przedszkola, dzieci od razu spostrzegły, że Mikołaj już tu był. Wszyscy zatem z niecierpliwością czekali na osobiste spotkanie z nim. Po śniadaniu wszystkie dzieci z Maluszków oraz Starszaków i Zerówki zebrały się wraz z całym personelem przedszkola na dużej sali, gdzie oczekiwały na spotkanie...

Miły gość przybył wkrótce. Dzieci zarecytowały mu piękne, wesołe wierszyki oraz zaśpiewały z zapałem piosenkę o Mikołaju. Następnie wszyscy otrzymali od Mikołaja małe prezenty oraz duże prezenty dla grup. Dzieci bardzo się cieszyły, niektóre z nieśmiałością, a inne odważnym krokiem podchodziły do Mikołaja i odpowiadały na różne pytania. Każdy obiecywał, że będzie grzeczny i poprawi się jeśli trochę urwisował. Wszystkie dzieci były zachwycone, na koniec wręczyły Mikołajowi laurki w podziękowaniu oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Po spotkaniu przyszedł czas na rozpakowywanie prezentów. Dzieci były pełne emocji. Wszyscy bardzo się cieszyli podarunkami od Mikołaja i chętnie się nimi bawiły. Cały dzień przebiegł w atmosferze radości i wspólnego świętowania. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w małych serduszkach naszych dzieci.

Justyna Marcinkowska

Sokolniki Wielkie

Przedszkole Niepubliczne im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich to niezwykłe miejsce, w którym można spotkać niezwykłych ludzi. 5 grudnia przybył Święty Mikołaj, oczekiwany przez cały rok. Już od samego rana dzieci czuły jego obecność, ponieważ wchodząc do szatni, mogły natknąć się na ślady stóp, które zostawił, gdy w nocy zwiedzał sale przedszkolne i w szatni włożył do bucika każdego dziecka drobny upominek.

Przedszkolacy jak zaczarowani nasłuchiwali, kiedy zabrzmi dzwonek Świętego Mikołaja. Gdy wreszcie się rozległ, maluchy z radością wołały: ,,Jest! To On!” Święty odwiedził najpierw dzieci z grupy ,,Maluchy”, następnie ,,Średniaki”, ,,Starszaki” oraz z ,,Zerówki”. Wszyscy zabawiali gościa, przedstawiając wesołe piosenki, wierszyki oraz tańce. Wiadomo, że dzieci czekały na podarunki, jednak ważna też była opinia Świętego Mikołaja o ich całorocznym zachowaniu. W końcu nadszedł czas rozstania, ale Święty Mikołaj obiecał, że wróci do naszego przedszkola za rok.

Kochany Święty Mikołaju! Dziękujemy za przybycie, za piękne prezenty i radość, jaką sprawiłeś dzieciom oraz każdej osobie, która mogła Cię spotkać tego dnia w Przedszkolu Niepublicznym im. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Lidia Gotowa
Czytany 1053 razy