piątek, 10 maj 2019 10:01

Tydzień Modlitw o Powołania 2019

Światowemu Dniu (Tygodniu) Modlitw o Powołania 2019 roku papież Franciszek nadał hasło „Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”. W Orędziu skierowanym z tej okazji do młodych całego świata Papież odnosi się do ewangelicznej sceny powołania pierwszych uczniów – Szymona, Andrzeja, Jakuba i Jana, rybaków, do których Jezus podchodzi w trakcie ich codziennej pracy, przełamując paraliż normalności, nadając ich życiu nowy, szerszy wymiar...

Powołując uczniów, Jezus zaprasza ich do wejścia we wspaniały projekt, ukazując perspektywę szerszego morza i niezwykle obfitego połowu. […] Przyjęcie tej obietnicy – pisze papież Franciszek – wymaga odwagi, by podjąć ryzyko wyboru, zostawienia wszystkiego. Musimy mieć tę śmiałość, która energicznie pobudza nas do odkrycia planu, jaki ma Bóg dla naszego życia.

Zachęcamy do przeczytania całego Orędzia.

Prosimy szczególnie w tym tygodniu o włączenie się do modlitwy o nowe powołania do naszego Zgromadzenia, aby w setnym roku jego istnienia, który niebawem się rozpocznie, i także w kolejnych latach nie zabrakło urszulańskich „rybaków”.

Filmik z myślami św. Urszuli o powołaniu pokazuje zdjęcia z uroczystości zakonnych 15 sierpnia 2018 roku.

Czytany 1693 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 maj 2019 10:12