środa, 14 sierpień 2019 11:29

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

O Maryjo, jasna nasza Gwiazdo Morza, czym jest dla żeglarza na bezbrzeżnym oceanie gwiazda błyszcząca wśród chmur, tym Ty byłaś zawsze dla nas od samego początku istnienia naszej małej gromadki. Gdy prześladowanie rosyjskie wygnało nas ze stolicy carów na cichy brzeg Zatoki Fińskiej, gdy wojna światowa pędziła nas z kraju w kraj, i teraz, gdy w kraju naszym burza szaleje, i na przyszłość, gdy walczyć będziemy z rozmaitymi trudnościami – Maryjo, Ty zawsze byłaś, Ty zawsze będziesz naszą jasną, świecącą, wskazującą nam drogę Gwiazdą Morza. Toteż my wszystkie Ciebie kochamy!...

Nasza gromadka, choć rozrzucona tu i ówdzie, jednym sercem i jedną duszą wznosi do Ciebie błagalny głos: Gwiazdo Morza, świeć! Jednym sercem i jedną duszą Tobie powtarzamy: Gwiazdo nasza, o Maryjo, strzeż! Jednym sercem i jedną duszą Ciebie prosimy: Gwiazdo nasza, o Maryjo, radź! Gdy burza grozi, jednym sercem i jedną duszą błagamy: Gwiazdo nasza, o Maryjo, broń! I zawsze, zawsze, z każdego serca z osobna i ze złączonych w jedno serc naszych wznosi się ku Tobie hymn miłości: Gwiazdo Morza, o Maryjo, my Ciebie po Jezusie nad wszystko kochamy!

Z Rozmyślań św. Urszuli na Wniebowzięcie NMP

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest w Pniewach, w domu macierzystym Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK, dniem pełnym radosnych przeżyć. Odbywają się wtedy uroczystości zakonne - pierwsza i wieczysta profesja. W tym roku uroczystości mają szczególny wymiar - odbywają się bowiem w setnym roku istnienia Zgromadzenia. Inauguracja roku jubileuszowego z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia miała miejsce 28 lipca 2019 roku, w dniu zakończenia XVII Kapituły Generalnej Zgromadzenia.

Prosimy o modlitwę w intencji naszych młodych sióstr i w intencji nowych powołań do naszego Zgromadzenia, aby urszulańskie dzieła wychowawcze mogły być kontynuowane - przez kolejne 100 lat, jeśli taka jest wola Boża!

O inauguracji roku jubileuszowego z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia

O duchowości urszulanek SJK

Czytany 883 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 sierpień 2019 09:10