sobota, 27 kwiecień 2019 10:14

W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem - V Bieg św. Urszuli

Tak mogliby powiedzieć o sobie wszyscy, którzy wzięli udział w V Biegu św. Urszuli. W tym roku wypadł on 22 kwietnia - warto sobie przypomnieć, że nietypowy termin tej imprezy (zawsze poniedziałek wielkanocny) związany jest z faktem, iż Julia Ledóchowska (potem w zakonie Urszula) urodziła się 17 kwietnia, a w roku 1865 był to właśnie drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego...

V Bieg św. Urszuli zgromadził starszych, młodszych  i najmłodszych, licznie przybyli zarówno kibice, jak i zawodnicy startujący w takich konkurencjach jak bieg dorosłych na 5 i 10 kilometrów, bieg dzieci i młodzieży na dystansach odpowiednio krótszych, nordic walking, dogtrekking. Były także sportowe akcenty urszulańskie – w nordic walking wzięło udział 5 sióstr, a w biegu na 5 km nasza kandydatka Karolina Sieradzka w swojej kategorii wiekowej zajęła 1 miejsce.

Cieszymy się, że w imprezie biorą udział całe rodziny, że jest dużo dzieci. Z myślą o nich były przygotowane takie atrakcje jak malowanie twarzy, balony skręcane w przeróżne kształty, nauka szermierki pod okiem pana Mirosława Chudego , który na rzeczy zna się jak mało kto, jako że w latach 2003-2010 był członkiem kadry narodowej szermierzy na wózkach. Warto dodać, że lekcjami walki na równi z chłopcami zainteresowane były dziewczynki (przecież nie na co dzień ma się możliwość założenia stroju szermierza i chwycenia w dłoń floretu). Oprócz jak zawsze wyśmienitego żurku, wielkanocnych babek i mazurków (a to nie wszystkie specjały oferowane przez nasz urszulański bufet) akcentem świątecznym imprezy był konkurs plastyczny W pogoni za wielkanocnym zajączkiem.

Bez przesady można powiedzieć, że nikt, kto przyszedł 22 kwietnia do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Dąbrowa w Pniewach, się nie nudził. Było słonecznie i rodzinnie. Rodzinnie także w tym znaczeniu, że stali uczestnicy Biegu św. Urszuli już się rozpoznają i tworzą taką coroczną, wielkanocną wspólnotę. Były także rozmowy zawodników z licznie biorącymi w spotkaniu udział urszulankami świadczące o tym, że dla wielu nagroda w formie modlitwy (każdy z udekorowanych na podium dostaje informację, która z sióstr pomodli się za niego na różańcu) jest bardzo ważna.

s. Bogusława BelokWszystkie zdjęcia na Google Photos

Zob. także na stronie Urzędu Miejskiego w Pniewach

Czytany 1274 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:20