wtorek, 19 marzec 2019 10:29

Wielkopostne pielgrzymowanie

Okres Wielkiego Postu to czas zarówno nabożeństw pasyjnych: Gorzkich żali i drogi krzyżowej, jak i czas rekolekcji. Możemy też coraz częściej korzystać z organizowanych w różnych miejscach misteriów Męki Pańskiej...

Dnia 16 marca 2019 roku z urszulańskiego klasztoru w Sieradzu pod opieką siostry Elżbiety Kuriatto i siostry Małgorzaty Tomaszewskiej wyjechała grupa pielgrzymów do Warszawy i Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej. Organizatorem pielgrzymki była siostra Goretti Korek. W Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski. Piękna rekonstrukcja sal i wnętrz przybliżyła nam historię i czasy panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dowiedzieliśmy się, że setki oryginalnych elementów boazerii i sztukaterii zostały uratowane z pożogi wojennej przez pracowników Zamku. Nagłośnienie słuchawkowe audio z odgłosami np. gwaru rozmów przy stole czy bicie zegara w zwiedzanej sali pozwoliło nam jakby na żywo uczestniczyć w życiu samego króla i przenieść się w tamte czasy. Jedną z piękniejszych odtworzonych sal jest Gabinet Marmurowy i Sala Tronowa. Później odbyliśmy spacer po Placu Zamkowym, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy kolumnie króla Zygmunta i dotarliśmy do Katedry św. Anny. Następnie przejechaliśmy do Ołtarzewa, gdzie obejrzeliśmy niezwykle realistycznie przedstawione przez kleryków z pallotyńskiego seminarium misterium Męki Pańskiej. Wyjątkowe, wzruszające przeżycia zostały w naszych sercach.

W imieniu wszystkich uczestników pielgrzymki dziękuję siostrom za umożliwienie nam w okresie Wielkiego Postu zatrzymania się i usłyszenia w sercu głosu Boga. Bóg zapłać.

Ewa Duda – uczestniczka wyjazdu
Czytany 755 razy
Więcej w tej kategorii: « Wielki Post 2019 V Bieg św. Urszuli »