czwartek, 22 grudzień 2022 21:06

Adwent – ku spotkaniu…

Adwent to czas radosnego oczekiwania i w Krakowie przy ul. Biskupiej 6 był to czas częstszych wspólnych spotkań – zarówno modlitewnych, jak i towarzyskich, które sprzyjały większemu zintegrowaniu wszystkich mieszkańców naszej kamienicy. Ciesząc się wciąż obecnością Jezusa Eucharystycznego w naszym domu i korzystając z obecności młodego duszpasterza pragnącego posłużyć sakramentalnie naszej młodzieży, spotykałyśmy się na wspólnej Mszy Świętej, zarówno studentki, jak i lokatorzy, goście, a kaplica zdawała się mała...

Miałyśmy również uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, roraty, ale także spotykałyśmy się towarzysko m.in. na wieczornym oglądaniu filmu z dyskusją oraz na pororatnim, skromnym, ale wspólnym śniadaniu i kawie.

Adwent dobiega końca i dlatego w naszej wspólnocie mieszkalnej w ostatni poniedziałek odbyło się spotkanie opłatkowe. Po modlitwie, połamaniu się opłatkiem oraz życzeniach, częstując się wigilijnymi smakołykami, śpiewałyśmy kolędy i dzieliłyśmy się radościami naszego życia. Nasze mieszkanki korzystały z radosnej okazji zadawania pytań o różne szczegóły z życia zakonnego, zaś siostry z radością i entuzjazmem opowiadały słuchaczkom wiele cudów działania świętej Urszuli.

Jednym z owoców naszych spotkań jest również podjęta przez dziewczęta akcja "paczka dla Oksany", w której zaangażowane studentki postarały się o świąteczne wsparcie młodego małżeństwa z trójką małych dzieci.

Cieszymy się, gdyż czujemy, że te spotkania czynią nas bliższymi sobie. Chwała Panu za to małe codzienne Boże Narodzenie wśród nas.
Czytany 574 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 grudzień 2022 21:08