piątek, 07 styczeń 2022 15:01

Bożonarodzeniowo z Sankt Petersburga

Boże Dziecię przychodzi, aby „skierować nasze kroki ku drodze pokoju...”
I przychodzi syn Boży z pięknego swego nieba na ten świat, aby dla mnie się poświęcić, dla mnie umrzeć...
św. Urszula Ledóchowska

Wiele kroków zostało zrobionych, by przygotować się na przeżywanie Bożego Narodzenia. Na początku grudnia w naszym domu odbyło sie spotkanie z cyklu Dzień ze św.Urszulą, na którym czytaliśmy teksty matki Urszuli o przygotowaniu się na przyjście Jezusa...

Kolejny krok to dekanalne spotkanie młodzieży – Msza św., film, konferencja i dzielenie się doświadczeniami, jak dobrze przeżyć nadchodzący czas Bożego Narodzenia. Centrum św. Uszuli dla samych najmłodszych w naszej parafii radośnie podeszło do przygotowania scenki o ośle, który szukał szczęścia i znalazl go przy żłóbku w Betlejem. Nie brakowało także tańców, pieśni – wszystko to zostało zapisane elektronicznie, by podzielić się z bliskim radością Bożego Narodzenia.

Rodziny naszej woskriesnej szkoły przez cały czas adwentu dekorowały pomieszczenia, gdzie odbywają się spotkania, także były przygotowania, by rodzinami złożyć życzenia wszystkim. Katecheci woskriesnej szkoły przygotowali taniec, życząc wszystkim daru pokoju. Nie zabrakło również przedstawienia, w którym młodzi aktorzy teatrem cieni opowiadali o drodze poszukiwania szczęścia.

Było również kolędowanie – w gronie księży, sióstr, pod przewodnictwem biskupa Mikolaja Dubinina spotkaliśmy się na modlitwie i wspólnym śpiewem kolęd wielbiliśmy Bożą Dziecinę.

Niech Chrystus napełnia nasze serca dynamizmem i odwagą do głoszenia Ewangelii, gdzie tylko można, i na różne sposoby wypełnia nasze życie i nasze służenie.


Czytany 714 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 styczeń 2022 15:27
Więcej w tej kategorii: Do granic możliwości »