sobota, 29 czerwiec 2024 15:45

Archidiecezjalny konkurs plastyczny „Korona i suknia Matki Bożej i Jej Syna”

W związku z rozpoczętą peregrynacją cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji częstochowskiej dwanaścioro dzieci z przedszkola w Częstochowie wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Referat Katechetyczny Kurii Metropolitarnej w Częstochowie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego dr Wacława Depo oraz Przeora Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze o. Samuela Pacholskiego. Zadaniem dzieci było przyozdobienie korony i sukni Matki Bożej oraz Dzieciątka Jezus na specjalnie przygotowanej planszy dowolną techniką plastyczną.  Pierwszy etap konkursu odbywał się na poziomie przedszkolnym.

Do naszego przedszkola napłynęło dwanaście prac wykonanych przez naszych wychowanków, z których powołana komisja wyłoniła pięć prac przesłanych do drugiego- finalnego etapu konkursu. Konkurs zorganizowany został w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii: przedszkole/oddział przedszkolny napłynęło 305 prac plastycznych z 77 placówek i 1 parafii. Wyłoniono trzy najlepsze prace oraz dziesięć wyróżnień. Dwie dziewczynki z naszego przedszkola zdobyły wyróżnienia: Jagoda- pierwsze wyróżnienie i Blanka- siódme wyróżnienie. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się podczas uroczystej gali na Jasnej Górze rozpoczętej Msza Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Przybylskiego w Kaplicy św. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy udali się do Sali Rycerskiej, w której zorganizowano wystawę wszystkich prac z drugiego etapu. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, po czym udały się na zwiedzanie Muzeum 600- lecia. Nasze laureatki były bardzo dumne, że mogły wziąć udział w uroczystej gali zorganizowanej dla wszystkich laureatów konkursu.


Czytany 72 razy Ostatnio zmieniany sobota, 29 czerwiec 2024 16:05