czwartek, 08 czerwiec 2017 09:15

„Idź i kochaj!”, czyli XXI spotkanie młodych na Lednicy

W dniu 3 czerwca 2017 roku ok. 80 tysięcy młodych z Polski i z zagranicy zgromadziło się na Polach Lednickich, by wspólnie uwielbiać Boga. W tym szczególnym miejscu nie mogło zabraknąć także urszulańskiej „młodzieży” zakonnej, czyli sióstr postulantek, które jako nieoceniona asysta s. Danuty wyruszyły z Pniew, „aby innym dać Boga”...
Po dotarciu na miejsce i porannej Mszy św. otworzyłyśmy nasze stanowisko w Centrum Powołaniowym. Spotkaniom, których głównym inicjatorem był Duch Święty, nie było końca. Wspólna modlitwa, rozmowy z młodszymi i starszymi, lednickie tańce i śpiewy to główne zadania i wyzwania dnia, przed którymi stanęłyśmy. Sił dodawały nam promienie wychodzące z monstrancji umieszczonej w kaplicy po sąsiedzku, gdzie trwała całodzienna adoracja, a także promienne twarze wszystkich osób zgromadzonych na Polach i oczywiście promienie słoneczne opalające nasze twarze. Wielką radością była dla nas również możliwość uczestnictwa w procesji sióstr zgromadzonych na Lednicy. Zwieńczenie dnia stanowiła Eucharystia, podczas której bp Grzegorz Ryś w swojej homilii zadał bardzo ważne pytanie, mianowicie czy jesteśmy otwarci i gotowi przyjąć Ducha Świętego oraz doświadczyć miłości od Boga? Z tymi pytaniami pozostałyśmy na Polach jeszcze na czas wspólnej adoracji, aby następnie wyruszyć w drogę powrotną do domu.

Pragniemy podsumować ten dzień antyfoną z Liturgii Godzin, w której czytamy „Gdy się wypełniły Dni Pięćdziesiątnicy, wszyscy uczniowie byli zgromadzeni na tym samym miejscu” i chcemy szczególnie podziękować Wam, Kochani Młodzi, za Waszą obecność. Życzymy odwagi w podejmowaniu małych oraz wielkich decyzji i ogarniamy Was naszą modlitwą. Pamiętajcie, że św. Urszula do serca swego Was przytula, a Ona wyprosi Wam „wszystko”!

siostry postulantki

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 2387 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:24