sobota, 18 luty 2017 17:13

O dniu skupienia sióstr postulantek

W dniu 14 lutego 2017 roku, we wspomnienie wielkich świętych patronów Cyryla i Metodego, przy nieocenionej asyście św. Walentego, przekroczyłyśmy półmetek formacji w postulacie! W duchowej refleksji nad minionym czasem oraz w przygotowaniu do tego, co przed nami, pomógł nam ks. Ryszard Andrzejewski CSMA. Czego pragnie moje serce? Kogo szukam? Jak rozpoznać wolę Bożą?

Po co Bóg przyprowadził tego pionka do Pniew? Podstawą do ponownego szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań było dla nas Słowo, które, jak podkreślał ks. Ryszard, jest pierwszym i najważniejszym środkiem formacji. Co idzie za Słowem? Cisza, zasłuchanie i zachwyt nad Jezusem, który z ogromną czułością i delikatnością uzdalnia do ofiary, a przez nią do odkrywania ostatecznego pragnienia, do „fiat”, które musi wybrzmieć przede wszystkim w sercu. 

Kierunek do dalszej wędrówki na szczyt wskazuje nam matka Urszula, wszak „święci znają drogę do nieba”, a my za Nią na wzór Maryi, Niewiasty Eucharystii, pragniemy w duchu wdzięczności i wolności, z niegasnącym zapałem nieść powierzoną każdej z nas tajemnicę powołania i oddawać się misji, do której wzywa Bóg. Na tę drogę bardzo polecamy się modlitwie, aby nieustannie Jego „słowo stawało się dla /nas/ rozkoszą i radością serca” (Jr 15,16).

siostry postulantki

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 3355 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:39