środa, 23 listopad 2016 11:33

Panie, Ty znasz moje imię – ukryte jest w Tobie

W czwartkowy wieczór, 16 listopada, zgromadziła nas w kaplicy Szarego Domu na Wiślanej modlitwa na pamiątkę chrztu. Wiele powodów skłaniało do dziękczynienia i uwielbienia Boga w Trójcy Jedynego za łaskę chrztu – to jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski; kończący się Rok Miłosierdzia oraz trwanie w nowennie przed jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wraz ze studentkami domu oraz ich przyjaciółmi rozważałyśmy tajemnicę i dar chrztu świętego. Modlitwa składała się z czterech członów, z których każdy dotyczył jednego znaku symbolizującego chrzest: woda, światło, słowo Pisma Świętego i komentarze Ojców Kościoła tłumaczyły znaczenie każdego symbolu.

Dodatkowo, aby lepiej zrozumieć tajemnicę tego Sakramentu, pomagały gesty (znak krzyża wodą święconą, zapalenia świecy od Paschału, tekst słowa Bożego oraz biały kamień z wypisanym imieniem i jego znaczeniem). Również śpiew kanonów wprowadzał nas w atmosferę refleksji i spotkania z kochającym Przyjacielem. Wdzięczni Bogu za bezcenny dar chrztu cieszymy się, że mogliśmy Go uwielbiać.

s. Marta Jurek

„Nie jesteśmy z tego świata… I nasze serce dobrze o tym wie. Ale my w biegu życia, często o tym zapominamy. Dobrze jest znaleźć chwile, usiąść i przed Panem przypomnieć sobie, kim naprawdę jesteśmy i do czego dążymy. Dzięki siostrom, my – studentki Szarego Domu, miałyśmy ten wieczór dla Pana, by Go uwielbiać i prosić o siły, by Mu dziękować. Wyjątkowy czas adoracji ze znakiem wody, ognia, imienia. Wyjątkowy czas we wspólnocie. Warto było tam być!” – taką refleksją podzieliła się Aleksandra Majchrzak, nasza studentka

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 2731 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 10:27