poniedziałek, 08 maj 2023 15:24

Spotkanie junioratu w Częstochowie

Początek maja tak bardzo wyczekiwany przez nas, młode siostry, jak co roku stał się czasem wspólnego spotkania w ramach formacji w junioracie. Spędziłyśmy pięć dni w naszym domu w Częstochowie przy ulicy Kordeckiego razem z siostrami przełożonymi trzech centrów naszego Zgromadzenia w Polsce. Wspólna modlitwa, rekreacja, dzielenie się słowem Bożym w kontekście naszej codzienności oraz zwyczajne bycie razem – to wszystko przyczyniło się nie tylko do budowania wspólnoty młodych urszulanek, ale również dodało nowych sił i zapału na dalszą służbę w tych domach, z których przyjechałyśmy...

Dzięki naszym siostrom pracującym w Centrum Informacji na Jasnej Górze miałyśmy możliwość lepiej poznać sanktuarium Matki Bożej oraz związane z nim miejsca historyczne. W ciągu jednego dnia zwiedziłyśmy między innymi Bastion św. Barbary, Skarbiec, Muzeum 600-lecia, kaplicę św. Jana Pawła II oraz bibliotekę klasztorną oo. Paulinów. Niezwykle ciekawym elementem zwiedzania była prezentacja organów w Bazylice Jasnogórskiej. Spotkanie junioratu stało się dla nas okazją do ubogacającego poznania sióstr ze wspólnot częstochowskich. Poznałyśmy bliżej prowadzone przez nie apostolstwo, byłyśmy hojnie ugoszczone i przyjęte w obu domach, a także spędziłyśmy miłe chwile przy opowiadaniu historii swojego życia i powołania.

Tegoroczny wyjazd nie był pozbawiony elementów duchowych, gdyż poza możliwością licznych spotkań z osobą Matki Bożej w obrazie jasnogórskim miałyśmy również zaplanowany dzień skupienia. Czas naszej osobistej refleksji był zakończony dzieleniem się wybranymi fragmentami ewangelicznymi, które stanowiły podsumowanie roku formacyjnego. Jeden z dni naszego spotkania był przeznaczony na wędrówkę w Jurze Częstochowsko-Krakowskiej. Przeszłyśmy pieszo 15 km, podziwiając piękne widoki i ciesząc się sobą nawzajem. Momentem kulminacyjnym, a zarazem kończącym juniorat było nasze uczestnictwo w obchodach uroczystości Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze.

Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu, naszym siostrom przełożonym oraz każdej osobie, dzięki której to spotkanie mogło się odbyć. Ufamy, że przyniesie ono owoc w naszym życiu codziennym w tych miejscach, do których jesteśmy posłane.

siostry juniorystki


Czytany 798 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 15:43