sobota, 24 luty 2018 14:58

Spotkanie sióstr w Argentynie

W dniach od 22 do 27 stycznia 2018 roku w domu wspólnoty w Merlo odbyły się nasze rekolekcje, towarzyszyła nam siostra Marisa, przełożona centrum Ameryki Łacińskiej oraz siostry: Carmen i Margarita z Brazylii. Były to dni refleksji i modlitwy, pod kierunkiem rekolekcjonisty ks. Carlosa Otero. Myślą przewodnią rekolekcji był temat: „Stanąć boso wobec ziemi świętej”. Medytowałyśmy obecność Boga na ziemi, którą jest każda z nas i która jest ziemią świętą dzięki Jego obecności, jest ziemią świętą w każdym człowieku, ziemią, na której On „rozbił swój namiot”, aby doprowadzić nas do „ziemi bez zła”...

Zakończyłyśmy nasze rekolekcje 28 stycznia świątecznym spotkaniem z przyjaciółmi wspólnoty w Merlo. W dniach od 29 do 31 stycznia br. odbyło się doroczne spotkanie wszystkich sióstr z Argentyny, w którym uczestniczyła siostra przełożona Marisa i dwie siostry z Brazylii oraz s. Olga, która po trzech latach pobytu w Boliwii wróciła do Argentyny. Podczas spotkania mogłyśmy wspólnie spojrzeć na życie każdej wspólnoty z perspektywy doświadczeń minionego roku. Pierwszego dnia dzieliły się swoim życiem siostry ze wspólnoty: Jujuy, Las Hacheras i Oruro. Myślą przewodnią drugiego dnia było: „Towarzyszyć wierze naszego ludu”. Tematem naszej pracy była pobożność ludowa. Pozostały nam z tych wspólnych rozważań cztery słowa, słowa-zadania do realizowania w życiu codziennym: poznać, pokochać, towarzyszyć i zaktualizować.

Trzeciego dnia kontynuowałyśmy dzielenie się życiem naszych wspólnot. Swoje doświadczenia przedstawiły nam siostry z Merlo i z Cortijo. Siostra Sebastiana i Mirta podzieliły się swoim doświadczeniem udziału w spotkaniu sióstr w Brazylii. Spotkanie zakończyłyśmy propozycjami związanymi z obchodem pięćdziesięciolecia obecności sióstr w Argentynie i stulecia Zgromadzenia.

W czwartek udałyśmy się z pielgrzymką do narodowego sanktuarium maryjnego w Lujan, prosząc Maryję, aby towarzyszyła nam w nowym roku pracy.

Czytany 1554 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 luty 2018 15:03