„Oto wielka tajemnica wiary” – tak zatytułowany jest list bp. Jacka Kicińskiego, Przewodniczącego Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, skierowany do wiernych Kościoła w Polsce z okazji tegorocznego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który obchodzony jest 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego. W kontekście Ofiarowania Pańskiego – jak pisze Ksiądz Biskup –sytuuje się życie konsekrowane, które jest wyrazem całkowitego oddania się Bogu. To ofiarowanie sprawia, że konsekrowani czują się spadkobiercami słów św. Pawła Apostoła –już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus (Ga 2,20).W konsekwencji Eucharystia stanowi fundament całego życia osoby konsekrowanej. Ono z Niej wypływa i ku Niej zmierza. Eucharystia jest dla konsekrowanych SCHOLA AMORIS – szkołą prawdziwej miłości.
Tematyka tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego wpisuje się zatem w tematykę roku duszpasterskiego – Tajemnica wiary – Eucharystia.
Z okazji 24. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pt. „Świadkowie wielkiej tajemnicy wiary”, zorganizowana przez Komisję ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Konferencje Wyższych Przełożonych Zakonnych w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
W konferencji brały udział także przedstawicielki Eucharystycznego Ruchu Młodych, organizacji dla dzieci i młodzieży, którą 95 lat temu pod nazwą Krucjaty Eucharystycznej w Polsce zakorzeniła św. Urszula Ledóchowska.
List ks. bp. Jacka Kicińskiego CMF - na stronie Episkopatu PolskiArtykuł o życiu konsekrowanym w Polsce - na stronie Episkopatu Polski
Wypowiedź ks. bp. Jacka Kicińskiego o życiu konsekrowanym:
O konferencji prasowej w dniu 29 stycznia 2020 roku - na stronie Episkopatu Polski
O Krucjacie Eucharystycznej - na stronie Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach