wtorek, 06 czerwiec 2017 17:04

Co się działo ostatnio w przedszkolu przy ul. Obywatelskiej w Łodzi

Zielone przedszkole Zielone przedszkole
Zielone przedszkole
Niezapomnianych przeżyć dostarczyła przedszkolakom i ich rodzicom Zielone przedszkole, które odbyło się w dniach 24-28 maja br. Wspólny pięciodniowy wyjazd obfitował w atrakcje. Zwiedziliśmy między innymi hutę szkła artystycznego „Barbara” w Polanicy Zdrój, średniowieczny park techniki, kopalnię złota w Złotym Stoku. Obejrzeliśmy wieczorny spektakl kolorowych fontann w Polanicy Zdrój. Dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach, między innymi uczyły się płukać złoto, wyrabiać naczynia z gliny na kołach garncarskich, wykorzystywać siłę małych rączek do przesuwania ogromnych głazów…


Zwiedzanie „ Szlaku zaginionych zawodów” w Kudowie Zdrój poszerzyło naszą wiedzę o tym, jak dawniej radzono sobie w gospodarstwie, jak pieczono chleb i jak natura była wykorzystywana do tworzenia sprzętu domowego. Wycieczka do Zoo Safari w Czechach była czasem niezwykle bliskiego obcowania z naturą. Mogliśmy specjalnym samochodem poruszać się po Safari, gdzie zwierzęta nie są zamknięte w klatkach, ale poruszają się na wolności.

Błędne Skały zaskoczyły wszystkich swoim pięknem, a dzieciom dały radość przeciskania się przez naturalne labirynty. Zwieńczeniem wyjazdu była wspólna Msza św. w Bazylice Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz obejrzenie słynnej ruchomej szopki.

Przedstawienie rodziców dla dzieci z okazji Dnia Dziecka
Bardzo dużo radości w naszym przedszkolu sprawiła wszystkim przedstawiona z okazji Dnia Dziecka bajka pt. „Jaś i Małgosia”. Przedstawienie było niezwykłe – wykonane bowiem przez rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Dwadzieścia dwoje aktorów wystąpiło w przygotowanych z największą starannością strojach. Na scenie znajdował się ogromnych rozmiarów domek z „piernika”, ze schodami i piwnicą z kratami. Humorystyczna interpretacja bajki sprawiła, że zarówno dzieci jak i dorośli widzowie oraz aktorzy mieli wiele śmiechu.

Niezwykle dynamiczne i rozśpiewane przedstawienie sprawiło wszystkim bardzo dużo radości i zakończyło się burzą oklasków. Wszyscy bohaterowie bajki postanowili, że w najbliższych dniach powtórzą przedstawienie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich rodziców dzieci i zaproszonych gości.

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 2296 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:26