wtorek, 25 lipiec 2017 10:00

Petersburg i Polessk - Wakacje z Bogiem 2017

„Jesteś cenny w moich oczach” – to temat tegorocznego obozu dla dzieci w Kulikowie. Były z nami dzieci z różnych parafii i także te, które przychodzą do naszej świetlicy w Polessku (Rosja). Większość niewierząca, niepraktykująca. Dlatego też nasze zajęcia były skierowane do takiej właśnie grupy dzieci. Celem spotkań było przybliżenie prawd wiary, zachęcenie do poznania Boga i Kościoła. Nie zabrakło radosnych momentów: dzieci przygotowywały scenki, były tańce, gry sportowe, zabawa, pouczające filmy. Piękna morska przyroda zachęcała do spacerów i czynnego odpoczynku. Bogu niech będą dzięki za ten czas.


Drugi obóz dla dzieci nieco starszych zorganizowałyśmy w Shumilino, na Białorusi. Niewielka grupa pojechała tam, by razem z dziećmi z Sankt Petersburga przeżywać swój odpoczynek. Na podstawie litanii do Serca Pana Jezusa dzieci rozważały niektóre tematy z wezwań litanii. Ogólnym tematem była myśl: „serce w SERCU” i prośba, by Jezus uczynił nasze serca podobnymi Jego sercu. Oczywiście i tutaj nie brakowało wspólnych wypraw nad jezioro, gier sportowych, wspólnych zabaw. Dzieci też chętnie włączały się w pomoc w kuchni czy stołówce. Centrum dnia stanowiła Eucharystia. Wspólnie przeżyte chwile dały wiele radości.

W tym roku przeżywamy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym zorganizowałyśmy pielgrzymkę po różnych miejscach i sanktuariach Bałorusi. Każdy dzień był poświęcony rozważaniom poleceń Matki Bożej z Fatimy. Zwróciliśmy szczególną uwagę na słowa dotyczące Rosji i prośby Matki Bożej skierowanej w szczególny sposób do rosyjskiego narodu. W centrum dnia była Eucharystia, modlitwa różańcowa, koronka do Miłosierdzia Bożego. W czasie pielgrzymki spotkaliśmy wielu dobrych ludzi i mogliśmy nie raz doświadczyć Bożej Opieki i Bożego prowadzenia. Oby ten czas przyniósł dobre owoce w życiu codziennym.

siostry z Polesska

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 2064 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 15:17