czwartek, 07 kwiecień 2016 09:29

Młode urszulanki w Brazylii

Gabriela (po lewej) i Natalha Gabriela (po lewej) i Natalha

W Święto Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016, nasze Centrum Brazylijskie w Primavera do Leste przeżyło radość i wdzięczność Bogu za nowy krok w formacji religijnej dwóch młodych kobiet: Gabriela de Oliveira Cabanhas, która była kandydatka, otrzymała postulat, a Natalha Kelly Candido Silva została przyjęta do kandydatury.
Hasłem naszego Zgromadzenia są słowa „Oto ja służebnica Pana” (Łk 1,38). I tak się złożyło w tym roku, że Święto Zwiastowania zostało przeniesione na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego...

 

Tak Gabriela, jak i Kelly mają świadomość, że powołanie jest łaską, i licząc na to Boże Miłosierdzie, powiedziały swoje „tak” Bogu, chcąc Mu służyć w taki sposób, jaki pozostawiła nam święta Urszula, nasza Założycielka. Formacja jest czasem sposobnym do pogłębienia wiedzy i zażyłości z Bogiem w procesie rozeznania powołaniowego. Przy pomocy towarzyszenia wspólnoty zakonnej mogą lepiej poznać, jak św. Urszula chciała widzieć swoje duchowe córki. Tej uroczystości przewodniczyła siostra przełożona centrum Marisa Petrikovski i brały udział obie wspólnoty z Primavera do Leste, tzn. wspólnota Parma-Vida: s. Anna Klimczak, s. Iradi Canan i s. Cleci Cirino, oraz wspólnota z centrum miasta: s. Rosa Nita Pilonetto i s. Lourdes Bonatto, które towarzyszą młodym na co dzień.

Czytany 2069 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 15:50