czwartek, 07 kwiecień 2016 09:24

Spotkanie z rodzinami nowicjuszek i postulantek

S. Karolina z rodziną w celi św. Urszuli S. Karolina z rodziną w celi św. Urszuli

W weekend poprzedzający Wielki Tydzień, to jest w dniach 18-20 marca 2016, miało miejsce spotkanie rodzin sióstr nowicjuszek i postulantek. Rozpoczęło się w piątkowe popołudnie.
Kulminacyjnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana na sarkofagu św. Urszuli w intencji naszych bliskich. W dalszej części spotkania pokazałyśmy prezentację humorystycznie przedstawiającą każdą z nas. Opowiedziałyśmy o ważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce w tym roku formacji i pokazałyśmy zdjęcia uwieczniające te chwile. Zaprosiłyśmy także bliskich do udziału w modlitwie brewiarzowej i wspólnie odprawiliśmy Nieszpory...

 

Wspólne posiłki były okazją do zapoznania i rozmów. W sobotni wieczór pokazałyśmy przedstawienie przygotowane przez nas specjalnie na tę okazję. Było to kilka scenek przeplatanych prezentacją multimedialną i filmikiem o życiu konsekrowanym. Przedstawienie było naszą refleksją nad życiem zakonnym, ukazywało podobieństwa i różnice w stosunku do życia osób świeckich oraz jego sens i motywy podjęcia. W Niedzielę Palmową razem z rodzinami uczestniczyłyśmy w uroczystej procesji i Mszy Świętej. Spotkanie zakończyło się obiadem. Jesteśmy wdzięczne za to spotkanie, ponieważ był to radosny czas potrzebny zarówno nam, jak i naszym bliskim.

ss. nowicjuszki i postulantki

 

Czytany 2089 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 11:40