środa, 12 październik 2016 09:55

Adopcja na odległość na Filipinach - październik 2016

Kochani Sponsorzy i Przyjaciele,

Dzieło „Adopcja na odległość” na Filipinach jest wdzięczne za wszystkie dobrodziejstwa, które otrzymałyśmy – które otrzymały rodziny, którymi się zaopiekowałyśmy dzięki Waszej pomocy w ostatnich latach. Obecnie zaszły różne zmiany w naszym programie, niektóre rodziny zmieniły miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy daleko od nas, przyjęłyśmy nowe rodziny, które tu w pobliżu szukają pomocy dla swoich dzieci...

Podajemy tu grupę rodzin należących do naszego programu w tym roku: Baybay, Borabien, Capito, Corig, Ibo, Layno, Mendoza, Napal, Nobleza, Petargue, Protacio, Romantico, Seloza, Tonguia, Valeros, Villaviza, Dorado, Luna, Ocampo, Serrano, Villanueva, Amador, Atienza, Cesicar, i Garcia.

Mamy pod opieką 25 rodzin, to jest 39 rodziców, 30 niemowląt, 15 dzieci w wieku od 2 do 4 lat, 15 pomiędzy 5 a 7 rokiem życia oraz 16 w wieku młodzieżowym. W sumie w programie uczestniczy 115 osób. W tej chwili prowadzimy katechezę o przykazaniach. Oczywiście temat nie ogranicza się do przykazań jako takich, ale odnosi się także do grzechu i jego wymiarów, do sumienia, cnót i wad. W odpowiedzi na obchody Roku Miłosierdzia w Kościele powszechnym i Roku Rodziny w ramach przygotowań do 500-lecia chrystianizacji Filipin pomyślałyśmy, żeby połączyć nauczanie o przykazaniach z rodziną, relacjami wewnątrz rodziny, z sąsiadami, z Bogiem, Jego miłosierdziem i współczuciem. Widziałyśmy potrzebę i jak bardzo to byłoby pomocne dla rodzin – dla rodziców i najbardziej dla małych dzieci, by wzrastały bliżej wiary chrześcijańskiej, bliżej Boga.

Dziękujemy jeszcze raz za wsparcie programu. Niech Bóg miłosierny zawsze błogosławi Wam i Waszym rodzinom!

siostry urszulanki z Filipinwszystkie zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 1894 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 10:38