piątek, 17 styczeń 2020 16:11

Wiadomość z Tagaytay

Wiadomość od s. Violetty z Tagaytay (17 stycznia 2020)

Dziś po południu wrócił prąd w Tagaytay. Wszystko wraca do normy. Jest alert, ale ludzie już funkcjonują. Urzędy zostały otwarte dzisiaj, a dzieci mają wrócić do szkoły w poniedziałek. My cały dzień z nowicjuszkami oczyszczałyśmy dom z popiołu i dużo pracy jeszcze nas czeka...

Jutro przyjdą panowie, aby oczyścić dachy. Są bardzo zniszczone przez kawałki lawy, które je pokryły. Musimy je koniecznie pomalować w najbliższej przyszłości, bo blacha rdzewieje w szalonym tempie. Jutro też planujemy oczyścić ogród choć trochę, bo straszy.

Dziś byłyśmy po południu w centrum ewakuacyjnym, aby rozdać dzieciom zabawki i słodycze, które otrzymałyśmy dla nich. Zabrałyśmy również ok. 300 różańców dla dzieci i dorosłych. Siostry poprowadziły program dla dzieci, który zakończyłyśmy modlitwą różańcową w mniejszych grupach.

Rozdałyśmy również szkaplerze. Wszyscy byli szczęśliwi, a dzieci ożywiły się niesamowicie, i mogłyśmy zobaczyć na ich twarzach uśmiechy i radość.

Ludzie potrzebują pomocy materialnej, ale również duchowej – przez modlitwę możemy im dodać otuchy i nadziei w tym nieszczęściu.

My działamy w Tagaytay, a wszystkie nasze rzeczy są w Pangil.O pracy sióstr na Filipinach

O najnowszym naszym projekcie misyjnym na Filipinach - The House Project

Możliwość wsparcia misji na Filipinach

Czytany 1589 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 styczeń 2020 15:02