poniedziałek, 07 maj 2018 14:38

Wiadomości z Argentyny - Las Hacheras

Z listu s. Grażyny Otlewskiej

U nas życie płynie swoim „leśnym” rytmem zależnym od pogody. Siostra Adriana [Alonso] pracuje nadal w szkole w Zapallar. (…) Siostra Maria [Santos] kontynuuje pracę w szkole w Castelli. Kontynuujemy też alfabetyzację, zajęcia z dziećmi, warsztat krawiecki w osadach Indian Wichi. W Las Hacheras od roku prowadzę zajęcia plastyczne dla dzieci...

Przyszło ich tyle, że utworzyłyśmy dwie grupy. Potem o podobne zajęcia poprosiły mnie kobiety i młodzież ze szkoły średniej. Dla dzieci i młodzieży jest to forma zajęć prewencyjnych i terapii. Dla kobiet forma rozrywki i odpoczynku od codziennych obowiązków oraz nauka estetyki.

Pojawiła się też jedna z tutejszych nauczycielek, która jest również nauczycielką rysunku, oferując się jako wolontariuszka, dając lekcje rysunku dzieciom i młodzieży oraz kobietom w naszej sali. Tak że Las Hacheras będzie rozwijało się artystycznie… Wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży połączone są z formą podwieczorku lub śniadania, co dla niektórych jest bardzo ważne. W Miraflores jak zawsze przygotowujemy młodzież do bierzmowania. Tutaj dużym problemem są narkotyki, sporo młodych ludzi jest uzależnionych i nie ma żadnej formy pomocy.

W związku z tym w kaplicy zorganizowała się mała grupa, która z pomocą s. Mirty [Tajerina] i Jolanty [Gałki] dołączyła do Domów Chrystusa. Jest to inicjatywa księży dla osób uzależnionych, wspomagana przez krajowy Caritas. My niestety nie mamy możliwości, aby się dołączyć i towarzyszyć tej grupie.

s. Grażyna Otlewskawszystkie zdjęcia w Google Photos

Czytany 1484 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 11:35