środa, 08 marzec 2023 11:18

Spotkanie pracowników przedszkoli

W ostatnią sobotę lutego rozpoczął się cykl spotkań z panią Aleksandrą Gil prowadzonych dla pracowników przedszkoli naszego Zgromadzenia w Polsce. Pierwsze z nich, zorganizowane w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Otwocku, zostało przygotowane dla blisko czterdziestu pań pracujących w siedmiu przedszkolach Centrum Warszawskiego. Spotkanie dotyczyło wzajemnych relacji, komunikacji i pracy ze stresem. Nie tylko dostarczyło nam konkretnej wiedzy, ale było też ciekawie i dynamicznie prowadzone, i stanowiło dobrą okazję do wzajemnego spotkania się oraz wymiany doświadczeń.

s. Anna Renkiewicz

„Księga tętniąca życiem” jest w zasięgu Twojej ręki i wzroku. Jest blisko Ciebie i czeka na Twój gest zaproszenia. Ma moc obdarzyć Cię pełnią, jakiej poszukujesz i potrzebujesz. Jest bezcenna, a równocześnie otwarta i dostępna.

ZAPRASZAMY dorosłych od 30 r.ż. na rekolekcje do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

Co jest, a czego nie ma - w moim życiu, w moich wyborach, w moich decyzjach? Czemu się przyglądam? Komu nie ufam? Kogo zauważam, co omijam? Czym się zasłaniam? Z kim się porównuje? O czym rozmawiam? O kim marzę? O! SEDNO!

W dn. 31.03.-2.04. br. Zapraszamy na ZDERZENIA TEATRALNE SEDNO, na których będzie okazja postawić sobie te i wiele innych pytań, by coraz lepiej i głębiej rozumieć, kim jestem, co mnie tworzy i jakie wydarzenia mnie odmieniają. Niech te warsztaty staną się konstruktywną cegiełką w budowaniu naszej tożsamości!

Dnia 15.01.2023 roku w godzinach przedpołudniowych odwiedził naszą wspólnotę pan prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszył mu ks. kapelan Zbigniew Kras. Po krótkiej modlitwie w kaplicy miało miejsce piękne spotkanie ze wspólnotą sióstr, a następnie Pan Prezydent nawiedził pokój papieski i wpisał się do księgi pamiątkowej. Było to dla nas niezwykle podniosłe, a jednocześnie pełne pokoju i radości spotkanie.

środa, 25 styczeń 2023 20:55

Spotkania w Ożarowie Mazowieckim

Przedświąteczny tydzień rozbrzmiewał kolędami i cieszył jasełkami w wykonaniu poszczególnych grup naszych przedszkolaków. Wiele powodów do radości i dumy ze swych pociech mieli Rodzice wpatrzeni w swoje dzieci przejęte rolą, którą pełniły w hołdzie Dzieciątku Bożemu. Babcie i Dziadkowie z zachwytem podziwiali swych wnuków oklaskując gromkimi brawami. Życzenia i drobne, własnoręcznie przygotowane dla babci i dziadka prezenciki oraz słodko-owocowy poczęstunek przygotowany dla nich przez siostry i rodziców, sprawiły wiele radości sercom i wycisnęły łzę szczęścia w oku...

sobota, 21 styczeń 2023 15:47

Kolędowanie przy żłóbku

8 stycznia 2023 roku w święto Chrztu Pańskiego w kościele św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy po Mszy św. o godz. 11. 30 odbyło się kolędowanie dzieci przy żłóbku. Wspólnemu śpiewaniu kolęd towarzyszyły dziewczęta z dziecięcej scholi. Niektóre dzieci przyniosły instrumenty perkusyjne i z zaangażowaniem włączały się w uwielbianie małego Jezusa. Do radosnego śpiewu włączały się całe rodziny, także z bardzo małymi dziećmi.

poniedziałek, 09 styczeń 2023 20:31

Duchowe SPA - rekolekcje dla młodych dorosłych

Czy masz ochotę odrobinę zaszaleć, zaryzykować i wybrać się do naszego SPA? Otwieramy je dla Ciebie w naszym urszulańskim klasztorze, w samym środku zimy, aby było Ci cieplej i lżej. Wszystkie reklamy mówią, że SPA to idealne miejsce dla piękna, urody i relaksu. Nasza reklama dodaje, że duchowe SPA jest odpowiedzią na Twoje potrzeby i że pomoże Ci przywrócić równowagę wewnętrzną, poddać się leczącym dłoniom Boga i spojrzeć w przyszłość z nową nadzieją. Zaryzykujesz? Zapraszamy!...

poniedziałek, 09 styczeń 2023 20:31

Weekend w ciszy

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ukończone 18 lat. Zgłoszenia do 22 stycznia 2023...

poniedziałek, 02 styczeń 2023 21:31

Odwiedziny m. Beaty Mazur na Białorusi

W dniach 21.-27.12.2022 odwiedziłyśmy z m. Beatą Mazur nasze siostry w Mińsku. Uczestniczyłyśmy w jasełkach przygotowanych przez dzieci z przedszkola z Centrum Chrześcijańskiego, Misji Dobrego Samarytanina pod opieką św. Urszuli oraz w spotkaniu opłatkowym przedszkolaków i ich rodzin. 25 grudnia na Mszy św., której głównym celebransem był emerytowany ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, a koncelebransem kapelan Centrum, ks. Aleksander Shamrytski MIC, przez m. Beatę uroczyście zostały wprowadzone relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej do kaplicy pw. Ofiarowania Pańskiego w Centrum.
s. Teresa Iwan

czwartek, 22 grudzień 2022 21:06

Adwent – ku spotkaniu…

Adwent to czas radosnego oczekiwania i w Krakowie przy ul. Biskupiej 6 był to czas częstszych wspólnych spotkań – zarówno modlitewnych, jak i towarzyskich, które sprzyjały większemu zintegrowaniu wszystkich mieszkańców naszej kamienicy. Ciesząc się wciąż obecnością Jezusa Eucharystycznego w naszym domu i korzystając z obecności młodego duszpasterza pragnącego posłużyć sakramentalnie naszej młodzieży, spotykałyśmy się na wspólnej Mszy Świętej, zarówno studentki, jak i lokatorzy, goście, a kaplica zdawała się mała...

Strona 1 z 8